zabieg parafinowy na dłonie tychy

Podczas codziennego życia nasze dłonie są narażone na kontakt z wieloma substancjami, które mogą okazać się dla nich szkodliwe. Płyny dezynfekujące czy domowa chemia, z której korzystamy – wszystko to może sprawić, że naskórek stanie się przesuszony, zaczerwieniony i podrażniony.

Co szkodzi dłoniom?

Wśród czynników, które mogą podrażnić skórę dłoni, z pewnością można wskazać środki chemiczne wykorzystywane do sprzątania, a także płyny do dezynfekcji dłoni. Dodatkowo, w okresie zimowym na stan naskórka dłoni negatywnie wpływają również czynniki atmosferyczne: wilgotne, zimne powietrze bardzo często prowadzi do powstawania bolesnych ran na dłoniach.

Jak pomóc dłoniom?

Zabieg parafinowy na dłonie może okazać się świetnym rozwiązaniem dla osób, których dłonie bardzo często stają się przesuszone i potrzebują wsparcia. Parafina nie tylko nawilża, ale również wspomaga procesy regeneracyjne zachodzące w naskórku i tworzy warstwę ochronną, dzięki której skóra dłoni jest mniej narażona na uszkodzenia.

Zalety zabiegu parafinowego na dłonie

Zabieg parafinowy na dłonie pomaga w regeneracji, a także nawilża naskórek. Koi niewielkie podrażnienia i sprawia, że dłonie odzyskują doskonały wygląd. Dodatkowo, parafina pomaga w zachowaniu estetycznego wyglądu dłoni, spowalniając procesy starzenia się naskórka.