pedicure kwasowy tychy

Nieestetyczny wygląd naskórka stóp jest problemem, który pojawia się u wielu osób. Na szczęście istnieją rozwiązania takie jak pedicure kwasowy, który pomoże przywrócić optymalny wygląd stóp!

Czym jest pedicure kwasowy?

Stopy to jedyna część ludzkiego ciała, z której naskórek nie jest usuwany samoczynnie. Dlatego też konieczne jest stosowanie rozmaitych technik – m.in. mechanicznych lub chemicznych – które pomogą w pozbyciu się nagromadzonego na tej części ciała naskórka. Pedicure z użyciem kwasów jest stosunkowo szybkim, a także bezpiecznym zabiegiem, który umożliwia przywrócenie optymalnego wyglądu stóp. W celu eksfoliacji naskórka na powierzchnię stóp nakłada się nasączone kwasami płatki, które ułatwiają przywrócenie optymalnego wyglądu stóp.

Kto może skorzystać z tego zabiegu?

Pedicure z użyciem kwasów to stosunkowo bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, który pozwoli na uzyskanie efektu idealnie gładkich stóp. To rozwiązanie szczególnie polecane osobom, u których kłopot z rogowaciejącym naskórkiem jest mocno nasilony. Warto wspomnieć również o tym, że taka forma pedicure jest w pełni bezpieczna dla cukrzyków.

Jeśli zaś chodzi o przeciwwskazania, z zabiegu pedicure z wykorzystaniem kwasów nie mogą korzystać kobiety ciężarne, a także osoby ze stwierdzoną łuszczycą stóp, grzybiczymi infekcjami paznokci oraz skaleczeniami czy otarciami na stopach.

Pedicure kwasowy a zwykły pedicure

Tradycyjny pedicure jest nastawiony na ogólną poprawę wyglądu stóp, tymczasem zabieg z wykorzystaniem kwasów pomaga również w radzeniu sobie z innymi problemami, nie tylko natury estetycznej. Kwasy pomagają m.in. w pozbyciu się odcisków czy nagniotków, poprawiając tym samym komfort podczas chodzenia.