mikrodermabrazja diamentowa tychy

Wśród szerokiej gamy zabiegów kosmetycznych, jakie oferujemy, można wskazać również mikrodermabrazję diamentową. Dzięki niej skóra staje się wyraźnie wygładzona i prezentuje się doskonale.

Jak działa mikrodermabrazja diamentowa?

Mikrodermabrazja diamentowa jest wykonywana przy użyciu urządzenia z głowicami pokrytymi drobinkami diamentu. Podczas przykładania głowic do skóry twarzy i dekoltu, dochodzi o jej dokładnego oczyszczenia, a także złuszczenia nagromadzonego naskórka.

Zabieg ten można zatem określić mianem mikropeelingu, który aktywizuje komórki naskórka, pozwalając na usunięcie martwych komórek i pobudzając wytwarzanie nowych.

Zalety mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja pozwala na wyraźne dotlenienie oraz oczyszczenie naskórka, a także wygładzenie skóry. Dzięki temu, że zabieg pobudza produkcję kolagenu, płytkie zmarszczki stają się zdecydowanie mniej widoczne, a przebarwienia – jaśniejsze.

Kiedy nie można wykonać zabiegu?

Mikrodermabrazja nie jest wskazana dla kobiet w ciąży, a także karmiących piersią, osobom z chorobami skóry, w tym m.in trądzikiem różowatym, a także pacjentom onkologicznym. Dodatkowo, nie zalecamy przeprowadzania zabiegu mikrodermabrazji tuż przed ważną okazją, gdyż na skórze może pojawić się drobne zaczerwienienie, które zniknie po kilku dniach od przeprowadzenia zabiegu.