pedicure kosmetyczny tychy

Pedicure należy do najpopularniejszy zabiegów kosmetycznych. Pozwala nie tylko na poprawę wyglądu stóp, ale również zapewnia moment relaksu.

Na czym polega pedicure kosmetyczny?

Pedicure kosmetyczny to szereg czynności, dzięki którym poprawia się ogólny wygląd stóp, a także paznokci. Wykonuje się go z użyciem frezarki bądź tarki, dzięki której możliwe jest usunięcie nadmiaru nagromadzonego na stopach naskórka. Potem można przejść do pielęgnacji paznokci – skrócenia ich i nadania odpowiedniego kształtu, a także odsunięcia skórek. Na zakończenie pedicure kosmetycznego można także pomalować paznokcie standardowym lakierem.

Cały zabieg trwa około godziny i jest przeprowadzany tylko i wyłącznie na zdrowych stopach.

Dlaczego warto skorzystać z tego zabiegu?

Pedicure kosmetyczny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić wygląd swoich stóp. Dzięki czynnościom, jakie są przeprowadzane podczas pedicure, można przygotować stopy na okres letni, kiedy to zdecydowanie częściej nosimy obuwie odkrywające wspomnianą część ciała.

Choć oczywiście można przeprowadzić mechaniczną eksfoliację naskórka w domowym zaciszu, zabieg przeprowadzany w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym ma wiele zalet. Oprócz fachowej wiedzy osoby zajmującej się pedicure, dysponuje ona również odpowiednimi narzędziami oraz doświadczeniem, dzięki którym uzyskany efekt jest wyjątkowo estetyczny.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia pedicure

Kosmetyczny wariant pedicure wykonuje się tylko i wyłącznie na zdrowych stopach. Wśród przeciwwskazań do jego przeprowadzenia można wskazać m.in.:

– nieuregulowaną cukrzycę,

– przerwanie ciągłości naskórka na stopach,

– grzybicę stóp,

– modzele,

– zmiany skórne o charakterze alergicznym bądź zapalnym.