Manicure klasyczny

Mówi się, że piękne dłonią są wizytówką każdej kobiety. My uważamy, że nie warto ograniczać tego powiedzenia jedynie do pań! Dbałość o odpowiedni stan dłoni powinna być istotna dla każdego, bez względu na płeć.

Jak działa manicure klasyczny?

Manicure klasyczny to najprostsza forma pielęgnacji dłoni, która oznacza kompleksowy zabieg w obrębie tej części ciała. Podczas manicure, przeprowadzana jest pełna pielęgnacja, w tym również usunięcie posiadanego już lakieru. Następnie usuwane są skórki, a paznokciom nadawany jest pożądany kształt. Na koniec następuje malowanie płytki paznokcia za pomocą wysokiej klasy, wytrzymałych lakierów.

Zalety manicure klasycznego

Zdecydowaną zaletą manicure klasycznego jest to, że wykorzystywane podczas tego zabiegu odżywki wpływają korzystnie na stan płytki paznokcia. Dodatkowo, używane podczas te formy manicure lakiery są łatwe w usunięciu, a co za tym idzie – gdy znudzi nam się kolor, możemy po prostu pozbyć się go zmywaczem do paznokci, który znajduje się w większości domów.

Przeciwwskazania do manicure klasycznego

Zabiegu tego nie można przeprowadzić w przypadku stanów zapalnych lub drożdżycy czy grzybicy paznokci. Manicure klasyczny nie jest wskazany także w przypadku przerwania ciągłości skóry oraz alergii na którykolwiek ze składników produktów wykorzystywanych podczas zabiegu.