stylizacja paznokci tychy

Manicure żelowy cieszy się dużą popularnością wśród pań. Ten rodzaj stylizacji świetnie sprawdza się szczególnie w przypadku łamliwej płytki paznokci, ale nie tylko.

Na czym polega manicure żelowy?

Stylizacja paznokci metodą żelową jest stosunkowo prostym i dość szybkim zabiegiem, jeśli jest on wykonywany przez doświadczoną specjalistkę. Całość wykonuje się na naturalnej płytce paznokcia przy użyciu specjalistycznego, utwardzanego w lampie UV żelu.

Jak wygląda stylizacja paznokci metodą żelową?

W pierwszej kolejności płytka paznokci jest przygotowywana do właściwej stylizacji. W tym celu nadajemy paznokciom pożądaną długość, odsuwamy skórki i matujemy płytkę. Potem przychodzi kolej na nałożenie żelu i jego utwardzenie w lampie UV oraz nadanie paznokciom ostatecznego kształtu.

Kiedy żel jest twardy, przechodzimy do właściwej stylizacji. Na tym etapie Klientka może zdecydować się na nałożenie tradycyjnego lub hybrydowego lakieru. Efekt tych zabiegów utrzymuje się na paznokciach około 3-4 tygodni, w zależności od indywidualnego tempa wzrostu płytki.

Dlaczego warto zdecydować się na tę formę stylizacji?

Stylizacja paznokci metodą żelową to doskonały wybór dla osób, które posiadają słabą płytkę paznokcia. Dzięki utwardzeniu żelem, możliwe jest uzyskanie oczekiwanej długości paznokci także w przypadku ich łamliwości czy uszkodzonej macierzy. Dodatkowo, utrzymujący się przez długi czas efekt sprawia, że to ekonomiczne rozwiązanie.

Minusy stylizacji żelowej

Warto pamiętać, że gdy zrezygnujemy ze stylizacji metodą żelową – paznokcie będą potrzebowały trochę czasu, by dojść do siebie. To może stanowić spory problem dla osób, dla których odpowiednia prezencja dłoni jest istotna.

Część osób odczuwa również dyskomfort podczas stylizacji, opisywany głównie jako pieczenie.